Komplet piknikowy

kolekcja #smartcity
by Marta Przybylska i Tomek Wieteska
Za linię mebli miejskich #smartcity firma MAPdesign została nagrodzona tytułem Innowatora Mazowsza w XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Kontynuacją rozmowy o rozwiązaniach technologicznych, które mają służyć poprawie jakości życia, była konferencja „Innowacje Społeczne. Akademia – Technologia – Społeczeństwo” zorganizowana w kwietniu 2022 przez Uniwersytet SWPS w Warszawie, gdzie mieliśmy przyjemność opowiedzieć o procesie powstawania naszego projektu i jego realizacji. Nasza prelekcja pod tytułem Meblujemy miasto "smart" dostępna jest w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS.

design

Design produktów z kolekcji #smartcity to zdecydowanie nowoczesny charakter. Formy o miękkich liniach i obłych narożnikach afirmują współczesność z jej innowacyjnością i zdobyczami techniki, podnoszącymi jakość życia. Łagodność i delikatność linii zdobień połączona jest tu z surowością betonu i geometryczną precyzją. W komplecie piknikowym, na który składają się dwie ławy i stolik, lekkość kompozycji pełnych i przeziernych płaszczyzn przeniesiona została na zestawienie betonowych elementów i otworów nakreślonych stalowymi profilami podpór stolika. Porowata faktura betonu w elementach konstrukcyjnych stanowi idealną równowagę dla ciepłej faktury drewna na siedzisku i blacie. Asymetria w długości siedzisk umożliwia podjazd do stolika osobie na wózku. Formy, kolory i tekstury wzajemnie się tu uzupełniają, stanowiąc świetny balans pomiędzy estetyką i funkcjonalnością.

spotkanie
nowoczesności i technologii

Idealny do aranżacji w przestrzeniach publicznych 
miejsc spotkań, odpoczynku i kreatywnej pracy.
Wykonany z drewna egzotycznego i betonu GRC (Glassfibre Reinforced Concrete), czyli betonu zbrojonego włóknem szklanym. Jest to materiał trwalszy i bardziej wytrzymały od tradycyjnego betonu, o dużych walorach estetycznych. 
Może być barwiony w masie na trzy odcienie szarości: popielaty, szary i grafitowy.
Siedziska posiadają wbudowane oświetlenie jako opcję wyboru. 
Przy połączeniu z trejażem wyposażonym w panele fotowoltaiczne, w środku ławy znajduje się akumulator, dostępny poprzez pokrywę w tylnej części.
Bryzgoszczelne gniazda ładowania dla urządzeń mobilnych umieszczane są w cokole.Nasze meble powstają w Polsce i są dziełem dobrej współpracy projektanta i producentów. Powstają z pasją i temperamentem, ale także z szacunkiem do natury i harmonijnego wykorzystania jej dobrodziejstwa. Produkcję prowadzi firma PUCZYŃSKI - mała architektura, lider na rynku małej architektury w Polsce.
Copyright (c) 2024 MAP design sp. z o.o.  All Rights Reserved.