Pergola

kolekcja #smartcity
by Marta Przybylska i Tomek Wieteska
Za linię mebli miejskich #smartcity firma MAPdesign została nagrodzona tytułem Innowatora Mazowsza w XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Kontynuacją rozmowy o rozwiązaniach technologicznych, które mają służyć poprawie jakości życia, była konferencja „Innowacje Społeczne. Akademia – Technologia – Społeczeństwo” zorganizowana w kwietniu 2022 przez Uniwersytet SWPS w Warszawie, gdzie mieliśmy przyjemność opowiedzieć o procesie powstawania naszego projektu i jego realizacji. Nasza prelekcja pod tytułem Meblujemy miasto "smart" dostępna jest w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS.

design

Design pergoli z kolekcji #smartcity to zdecydowanie nowoczesny charakter. Forma o miękkich liniach i obłych narożnikach afirmuje współczesność z jej innowacyjnością i zdobyczami techniki, podnoszącymi jakość życia. Mocna i zdecydowana tożsamość wizualna wyrażona jest zestawieniem surowego betonu, stali i drewna. Zbiegające się geometrycznie linie betonowych zdobień w konstrukcji ławek mają swój odpowiednik w falujących krzywiznach trejażu, który może służyć jako podpora dla paneli fotovoltacznych. Górna płaszczyzna łącząca dwa trejaże wypełniona jest lekką metalową siatką umożliwiającą regulację przejścia pomiędzy ławkami.  Formy, kolory i tekstury wzajemnie się tu uzupełniają, stanowiąc świetny balans pomiędzy estetyką i funkcjonalnością. 

spotkanie
nowoczesności i technologii

Idealna do aranżacji w przestrzeniach publicznych 
miejsc spotkań, odpoczynku i kreatywnej pracy.
Wykonana z drewna egzotycznego i betonu GRC (Glassfibre Reinforced Concrete), czyli betonu zbrojonego włóknem szklanym. Jest to materiał trwalszy i bardziej wytrzymały od tradycyjnego betonu, o dużych walorach estetycznych.
Może być barwiony w masie na trzy odcienie szarości: popielaty, szary i grafitowy.
Stalowy trejaż na którym można montować panele fotovoltaiczne wykonany jest z prętów stalowych malowanych proszkowo na dowolny kolor. Pergola posiada wbudowane oświetlenie jako opcję wyboru. 
Przy połączeniu z trejażem wyposażonym w panele fotowoltaiczne, w środku ławki znajduje się akumulator, dostępny poprzez stalową pokrywę w tylnej części.
Bryzgoszczelne gniazda USB dla urządzeń mobilnych umieszczane są w bocznym profilu trejaża.


powiązane produkty

wszystko co potrzeba, by tworzyć dowolne konfiguracje

ławka

Ławka dostepna jest także w wersji wolnostojącej, bez technologicznego wyposażenia.

ławka z trejażem

Pojedyncza ławka z trejażem, bez paneli fotovoltaicznych. Ławka wolnostojąca, trejaż kotwiony do fundamentu w gruncie.

pergola

Dwie ławki z trejażami połączonymi stalową siatką. Na trejażach panele fotovoltaiczne zasilające gniazda USB i ładowarkę Qi. Ładowarka umieszczona jest w stoliczku.


Nasze meble powstają w Polsce i są dziełem dobrej współpracy projektanta i producentów. Powstają z pasją i temperamentem, ale także z szacunkiem do natury i harmonijnego wykorzystania jej dobrodziejstwa. Produkcję prowadzi firma PUCZYŃSKI - mała architektura, lider na rynku małej architektury w Polsce.
Copyright (c) 2024 MAP design sp. z o.o.  All Rights Reserved.