Kosz

kolekcja #smartcity
by Marta Przybylska i Tomek Wieteska
Za linię mebli miejskich #smartcity firma MAPdesign została nagrodzona tytułem Innowatora Mazowsza w XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Kontynuacją rozmowy o rozwiązaniach technologicznych, które mają służyć poprawie jakości życia, była konferencja „Innowacje Społeczne. Akademia – Technologia – Społeczeństwo” zorganizowana w kwietniu 2022 przez Uniwersytet SWPS w Warszawie, gdzie mieliśmy przyjemność opowiedzieć o procesie powstawania naszego projektu i jego realizacji. Nasza prelekcja pod tytułem Meblujemy miasto "smart" dostępna jest w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS.

design

Design produktów w kolekcji #smartcity to zdecydowanie nowoczesny charakter. Forma o miękkich liniach i obłych narożnikach afirmuje współczesność z jej innowacyjnością i zdobyczami techniki, podnoszącymi jakość życia. Łagodność i delikatność zdobień połączona jest z surowością betonu i geometryczną precyzją. Formy, kolory i tekstury wzajemnie się tu uzupełniają, stanowiąc świetny balans pomiędzy estetyką i funkcjonalnością.

spotkanie
nowoczesności i technologii

Idealne uzupełnienie pozostałych produktów w aranżacjach przestrzeni publicznych, jako miejsc spotkań, odpoczynku i kreatywnej pracy.
Wykonany z blachy oraz betonu GRC (Glassfibre Reinforced Concrete), czyli betonu zbrojonego włóknem szklanym. Jest to materiał trwalszy i bardziej wytrzymały od tradycyjnego betonu, o dużych walorach estetycznych. 
Może być barwiony w masie na trzy odcienie szarości: popielaty, szary i grafitowy.
Obudowa wraz z drzwiczkami wykonana jest ze stalowych paneli, malowanych na dowolny kolor. Kosze posiadają wbudowane oświetlenie jako opcję wyboru. 
Mogą też zostać wyposażone w sensor stopnia zapełnienia, lokalizacji i pożaru, połączony z aplikacją przetwarzającą te dane i ułatwiającą zarządzanie.zestawienia

Kosze można zestawiać w układy do segregacji,
malowane we wskazanych kolorach.
Otwór wrzutowy kosza wyposażony jest w specjalny kołnierz, 
który zapobiega wyciaganiu śmieci przez ptaki.


Nasze meble powstają w Polsce i są dziełem dobrej współpracy projektanta i producentów. Powstają z pasją i temperamentem, ale także z szacunkiem do natury i harmonijnego wykorzystania jej dobrodziejstwa. Produkcję prowadzi firma PUCZYŃSKI - mała architektura, lider na rynku małej architektury w Polsce.
Copyright (c) 2024 MAP design sp. z o.o.  All Rights Reserved.